Jakie opony do Hyundai Elantra wybrać?

Hyundai Elantra to samochód osobowy klasy kompaktowej produkowany pod marką Hyundai już od 1990 roku. W ciągu tych 30 lat doczekał się aż siedmiu generacji, z czego najnowsza miała premierę w ubiegłym roku, choć w Polsce jest dostępny dopiero od 2021 roku. W 1990 roku był to pierwszy samochód marki Hyundai, który był dystrybuowany na całym świecie. Głównym wyróżnikiem tego modelu jest wysoka jakość za korzystną cenę. Chcąc cieszyć się najwyższymi osiągami tej azjatyckiej marku, musimy zadbać o odpowiednie ogumienie. Jakie opony do Hyundai Elantra wybrać?
 

Hyundai Elantra - rozmiar opon

Rozmiar opony do Hyundai Elantra może się różnić w zależności od modelu i wyposażenia, na które się zdecydujemy. W przypadku modelu Hyundai Elantra VI Sedan 1.6 CRDi fabrycznie montowany rozmiar to 195/65 R15, ale opcjonalnie powinny pasować także rozmiary 205/55 R16 225/45 R17 215/40 R18. Jeśli nie jesteśmy pewni rozmiaru opony, który będzie pasował do naszego modelu, najlepszym rozwiązaniem będzie skonsultowaniem się z autoryzowanym serwisem Hyundai. Tylko dobrze dopasowane opony zapewnią nam maksymalne poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Może także skorzystać z porady specjalisty ds. obsługi klienta w sklepie internetowym z oponami. Gdy już znamy rozmiar naszych opon, możemy przejść do zakupu - Jakie opony do Hyundai Elantra wybrać?
 

Opony zimowe do Hyundai Elantra

Mimo iż wiosna za pasem, już teraz warto spojrzeć na ofertę opon zimowych, gdyż możemy sporo zaoszczędzić. Do Hyundaia Elantra świetnie pasować będą opony Michelin Alpin 6. 130 lat doświadczenia w produkcji ogumienia sprawia, że Michelin jest dziś jedną z najchętniej wybieranych marek na świecie. Wspomniany model charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa jazdy nawet w trudnych, zimowych warunkach pogodowych. Jest to jedna z najlepszych opon zimowych w swojej kategorii cenowej - doskonale radzi sobie podczas jazdy po zaśnieżonych i mokrych drogach. 
Jeśli nie możemy sobie jednak pozwolić na taki wydatek, również w klasie ekonomicznej znajdziemy kilka ciekawych modeli. Najlepszym przykładem może być Dębica Frigo 2 - polska marka wchodząca w skład światowego koncernu Goodyear. Ogumienie to spełnia wszelkie normy Unii Europejskiej dotyczące opon zimowych. Opona charakteryzuje się wysoką elastycznością i dobrze radzi sobie podczas jazdy na śniegu i błocie pośniegowym. Ogumienie Dębica jest polecane m.in. w testach ADAC.
 

 Opony letnie do Hyundai Elantra

Również na letni sezon Michelin może pochwalić się świetnym modelem - Michelin Primacy 4. Jest to opona zaprojektowana przede wszystkim z myślą o trwałości i bezpieczeństwie. Nawet podczas ulewy możemy być pewni, że nie stracimy panowania nad pojazdem, a wszystko dzięki zastosowaniu technologii EverGrip. Oprócz krótkiej drogi hamowania warto zwrócić uwagę, że opona w znaczny sposób redukuje opory toczenia, dzięki czemu nasza jazda jest zarówno ekonomiczna, jak i ekologiczna. Jest to jedna z najczęściej wybieranych opon letnich tego producenta.
Jeśli natomiast szukamy opony idealnej pod względem proporcji ceny do jakości - najlepszym wyborem będzie Continental EcoContact 6. Mimo niewygórowanej ceny opona ta charakteryzuje się małymi oporami toczenia, dzięki czemu samochód zużywa mniej paliwa, a tym samym nie emituje tyle spalin. Mimo że na mokrej nawierzchni wypada nieco gorzej od wspomnianego wyżej Michelina, to nadal są to fantastyczne wyniki w swojej klasie cenowej.