Jakie opony do Skody Kodiaq wybrać?

​Skoda Kodiaq to SUV klasy średniej produkowany od 2016 roku. Model zadebiutował 1 września 2016 roku w Berlinie i szybko zyskał grono wiernych fanów. W zależności od odmiany wyposażony jest w 6-biegową manualną skrzynię biegów lub 7-biegową półautomatyczną DSG. Jak twierdzi producent, model ten charakteryzuje idealne połączenie wdzięku, solidności i dynamicznych linii. Zwykle wyposażona jest w opony 17-calowe. Najczęściej sprzedawanym rozmiarem jest 215/65R17, ale jeśli mamy wątpliwości - warto skonsultować je z przedstawicielami Skody, gdyż niektóre odmiany modelu mogą różnić się rozmiarem opon. Jakie jednak opony wybrać do Skody Kodiaq? Jaki rozmiar opon jest najpopularniejszy?
 

Opony letnie do Skoda Kodiaq

Ling Long Green-Max HP010 to opony chińskiego producenta, które za niską cenę zapewniają bezpieczną i komfortową podróż. Ten model opon charakteryzuje się najkorzystniejszą proporcją ceny do jakości i dobrymi osiągami. Opony, choć klasyfikowane są jako letnie, dobrze sprawdzą się zarówno podczas lipcowych upałów, jak i marcowej mżawki. Nie należy się zniechęcać do tej marki poprzez jej azjatyckie pochodzenie - na rynku chińskim firma jest jedną z dziesięciu największych firm w branży ogumienia, a także współpracuje z ośrodkiem badawczym zlokalizowanym w USA. Z kolei jeśli chcemy zainwestować w opony klasy premium, warto sięgnąć np. po Goodyear Efficientgrip. Model ten charakteryzuje się bardzo dobrymi osiągami i nowoczesną technologią produkcji. Warto przypomnieć także, że Goodyear jest odpowiedzialny za ogumienie niemal co piątego samochodu na świecie - jest to więc ekspert w zakresie produkcji opon. Model Efficientgrip chwalony jest przede wszystkim za ograniczenie zużycia paliwa w naszym pojeździe, a także za skuteczne odprowadzanie wody spod powierzchni opon. To doskonały wybór dla tych, którzy cenią sobie wysoki komfort jazdy.
 

Opony zimowe do Skoda Kodiaq

Poszukując opon klasy premium, doskonałym rozwiązaniem będzie Pirelli Scorpion Winter. Opony te od wielu lat zdobywają wysokie noty w europejskich testach m.in. Auto Bild Allrad czy Auto Zeitung. Opony sprzedawane są w rozmiarach od 16 do 22 cali i spełniają wszelkie wymagania Unii Europejskiej dotyczące opon zimowych. Opony Scorpion Winter wpływają na niskie spalanie paliwa, a także są wyjątkowe trwałe - ich eksploatacja jest zatem niezwykle ekonomiczna. To doskonały wybór dla osób poszukujących opon z segmentu premium. Nieco tańsze, choć nadal doskonałej jakości będą opony Goodyear UG Performance G1. Jak twierdzi sam producent - to udoskonalona wersja doskonale znanej opony Goodyear UG 8 Performance. Względem poprzednika wyróżnia ją nie tylko większa powierzchnia styku z nawierzchnią, ale także krótsza droga hamowania. Opony te doskonale sprawdzają się w europejskich warunkach, a głębokie rowki obwodowe sprawiają, że opona skutecznie usuwa wodę na zewnątrz. 
 
Wybierając opony dla siebie, powinniśmy kierować się przede wszystkim ocenami - ekspertów i użytkowników. Większość kierowców decyduje się na ogumienie marek europejskich i amerykańskich. Jeśli jednak chcielibyśmy zaoszczędzić i wybrać opony produkowane w jednym z dalekowschodnich państw, wybierajmy te, które mają w Europie ugruntowaną pozycję. Zapewni nam to lepszy serwis gwarancyjny niż w przypadku nieznanej azjatyckiej firmy.
 
Zobacz tutaj, jeśli planujesz kupić opony do Skody Kodiaq!