Jakie opony do BMW Z4 wybrać?

​Samochody sportowe cieszą się sporym prestiżem wśród fanów motoryzacji. Choć nie są to pojazdy zbyt praktyczne i z pewnością nigdy nie zastąpią one aut rodzinnych - koneserzy doceniają ich piękny design, fantastyczne osiągi i nowoczesne rozwiązania. Większość topowych marek motoryzacyjnych posiada w swoim portfolio co najmniej jeden model sportowy. Istnieją także przedsiębiorstwa, które wyspecjalizowały się w produkcji właśnie pojazdów tego typu. A jak to wygląda w przypadku popularnej marki BMW?
 
BMW Z4 to kompaktowe auto sportowe produkowane przez jeden z największych, niemieckich koncernów motoryzacyjnych już od blisko 20 lat. Od 2018 roku produkowana jest trzecia generacja tego modelu. Pojazdem ten może być wykorzystywany zarówno do widowiskowej jazdy po torze wyścigowym, jak i do codziennego przemieszczania się miejskimi arteriami. Niezależnie od tego, gdzie zamierzamy wykorzystywać BMW Z4, przed wyjechanie na drogę, warto poświęcić nieco uwagi tematyce ogumienia. Jakie opony do BMW Z4 wybrać?
 

BMW Z4 - rozmiar opon

BMW Z4 fabrycznie wyposażone jest w ogumienie w rozmiarze 225/45 R18 i 255/40 R18 - tylne opony są większe od przednich. Opcjonalnie możemy wykorzystać także opony w rozmiarze 225/40 R18. Należy mieć jednak na uwadze fakt, że ogumienie naszego pojazdu musi być skrupulatnie dopasowane do wymagań producenta. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego, jaki rozmiar opony wybrać - temat ten najlepiej skonsultować z konsultantem renomowanego sprzedawcy lub oficjalnym serwisem BMW.
 

Jakie opony do BMW Z4 wybrać?

Bridgestone Turanza T005 DriveGuard to jedne z najczęściej wybieranych opon letnich do BMW Z4. Model ten charakteryzuje się fantastycznymi osiągami, a dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, produkcja opony odbywa się z poszanowaniem zasad ochrony środowiska. Bridgestone to największy producent opon na świecie - nic dziwnego więc, że ogumienie Turanza T005 DriveGuard cechują się krótką drogą hamowania na mokrych nawierzchniach. Opony Bridgestone dają poczucie bezpieczeństwa i komfortu jazdy na każdej nawierzchni. Ogumienie to nie ślizga się oraz jest wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i otarcia. 
 
W swojej ofercie Bridgestone posiada także wysokiej jakości opony zimowe do BMW Z4. Model Blizzak LM005 dzięki doskonałej przyczepności i krótkiej drodze hamowania na mokrej i zaśnieżonej nawierzchni, zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Specjalna mieszanka gumowa bogata w krzemionkę wraz z oryginalną rzeźbą bieżnika sprawia, że opona dobrze wgryza się w śnieg i zachowuje swoje właściwości przy bardzo niskich temperaturach. Pamiętajmy jednak, że nawet najlepsze opony nie uchronią nas przed wypadkiem, jeśli nie dostosujemy stylu jazdy do warunków panujących na drodze. Dobrej jakości ogumienie może jednak zminimalizować ryzyko poślizgu podczas wykonywania manewrów.