Jakie opony do Lexusa GS?

Lexus to samochodowa marka premium wchodząca w skład japońskiego koncernu motoryzacyjnego Toyota Motor Corporation. Jej początki sięgają 1989 roku i w ciągu dekad firma ta osiągnęła ogromny sukces na rynku globalnym. Jednym z modeli, który w ostatnich dekadach cieszył się sporym zainteresowaniem klientów, był Lexus GS - samochód osobowy klasy średniej wyższej produkowany w latach 1991-2020. 
 
W ciągu tych niespełna trzydziestu lat samochód doczekał się trzech generacji. Finalnie model ten został jednak zastąpiony siódmą generacją podobnych wymiarów modelu ES. Lexus GS mimo to nadal cieszy się sympatią kierowców. Będąc posiadaczami takiego samochodu, warto zadbać o niego w każdym calu – także w kwestii ogumienia. 
 

Lexusa GS - jaki rozmiar opon?

Japończycy przy produkcji Lexusa GS fabrycznie wykorzystywali ogumienie w rozmiarze 225/55 R16, 235/45 R17, jednak opcjonalnie możemy rozważyć także opony 225/50 R17 lub 245/40 R18. Ważne, aby rozmiar był kompatybilny z naszą generacją i typem wyposażenia. Dlaczego? Otóż wybór nieprawidłowego rozmiaru opon może doprowadzić do uszkodzenia pojazdu, a także zagrażać naszemu zdrowiu i życiu podczas jazdy. Jeśli mamy wątpliwości co do rozmiaru opon – informacja ta znajduje się w instrukcji obsługi pojazdu. Możemy także zaczerpnąć porady specjalisty. Szerszy wybór mamy natomiast w kwestii modeli ogumienia. Jakie opony do Lexusa GS wybrać?
 

Opony letnie do Lexusa GS

W przypadku, gdy zależy nam na ogumieniu klasy premium, warto postawić na model Continental PremiumContact 6. Model ten był wielokrotnie wyróżniany podczas przeróżnych testów bezpieczeństwa, prowadzonych przez topowe, niezależnie niemieckie automobilkluby. To doskonały wybór dla osób, które nie uznają w trakcie jazdy żadnych kompromisów między bezpieczeństwem a komfortem. Opona ta świetnie radzi sobie podczas hamowania na mokrych nawierzchniach, a dzięki wzmocnionej konstrukcji jest niezwykle wytrzymała na uszkodzenia. Z kolei dla osób, dla których najważniejszy jest stosunek ceny do jakości, dobrym wyborem będzie zakup modelu Dębica Presto UHP 2. Dębica to polska marka będąca częścią światowego koncernu Goodyear, dzięki czemu ma stały dostęp do najnowszych technologii. Ogumienie to cechuje się niskimi oporami toczenia, dobrą przyczepnością nawet przy dużych prędkościach, a także niebywałą długowiecznością. 
 

Opony zimowe do Lexusa GS

Jeśli mowa już o klasie średniej, to w przypadku opon zimowych wyborem wartym uwagi jest Firestone Winterhawk 4. Model ten spełnia wszelkie wymagania Unii Europejskiej dotyczące opon zimowych i notuje bardzo dobre wyniki w niezależnych testach bezpieczeństwa. Opona ta dzięki kierunkowemu bieżnikowi dobrze wgryza się w śnieg i błoto pośniegowe, zapewniając nam przyczepność, komfort jazdy oraz krótką drogę hamowania. Firestone to budżetowa submarka wchodząca w skład koncernu Bridgestone. Jeśli zależy nam na rozwiązaniach z segmentu premium, zdecydowanie lepszym wyborem będzie Bridgestone Blizzak LM005. Jest to jedna z najlepszych opon zimowych na rynku. To właśnie w tym modelu Bridgestone pokazał wszystko to, co najlepsze. Opony te zapewniają komfortową i bezpieczną jazdę w każdych warunkach pogodowych. To doskonały wybór dla najbardziej wymagających kierowców.