Jakie opony do Lexusa LC?

Lexus to marka premium samochodów osobowych, będąca częścią japońskiego koncernu motoryzacyjnego Toyota Motor Corporation. Tylko w 2019 roku Japończycy sprzedali ponad 750 tysięcy samochodów, z czego 1/3 z nich stanowiły pojazdy o napędzie hybrydowym. Jednym z modeli, który cieszy się sporą popularnością w Europie, jest Lexus LC. Jest to pojazd klasy grand tourer, który został po raz pierwszy zaprezentowany w 2016 roku. Na rynku dostępne są egzemplarze zarówno o napędzie konwencjonalnym, jak i hybrydowym. Jeśli chcemy cieszyć się na co dzień maksymalnymi osiągami tej maszyny, warto zadbać o odpowiednie ogumienie. Które opony do Lexusa LC wybrać?
 

Lexus LC - jaki rozmiar opon?

Fabryczny rozmiar opon może różnić się w zależności od tego, na który typ nadwozia się zdecydowaliśmy. Nie bez znaczenia jest również opcja wyposażenia. W przypadku Lexusa LC Coupe I 500 Japończycy fabrycznie wykorzystywali ogumienie w rozmiarze 245/45 R20 na przedniej osi oraz 275/40 R20 na tylnej osi.  Pamiętajmy, że wybierając ogumienie w rozmiarze fabrycznym, mamy pewność, że opona będzie dobrze współpracowała z systemami bezpieczeństwa, dlatego, jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego, jakie ogumienie zamontować w naszym pojeździe – warto sprawdzić tę informację w instrukcji obsługi pojazdu lub w autoryzowanym serwisie marki. Możemy także skorzystać z porady specjalisty ds. obsługi klienta w renomowanych salonach oponiarskich — także tych internetowych.
 

Jakie opony do Lexusa LC wybrać?

Jeśli stoimy przed wyborem opony zimowe do Lexusa LC, warto rozważyć zakup Goodyear UltraGrip Performance +. Ogumienie to zapewnia doskonałą trakcję i stabilność podczas jazdy - nawet pod zaśnieżonych i oblodzonych nawierzchniach. Model ten jest elastyczny i dobrze znosi nawet naprawdę niskie temperatury. Kierunkowy bieżnik zapewnia komfortową jazdą i stosunkowo niskie opory toczenia. Jazda na oponach UltraGrip Performance + jest zatem nie tylko ekologiczna, ale i ekonomiczna. Wysokie parametry bezpieczeństwa potwierdzają testy bezpieczeństwa przeprowadzane każdego roku przez największe automobilkluby w Europie. Opona ta notuje doskonałe wyniki w testach TCS, ADAC czy Auto Bild Sportcars. 
 
W przypadku, gdy naszym celem zakupowym są opony letnie do Lexusa LC marki Continental, doskonałym wyborem będzie model PremiumContact 6. To już kolejny model z serii, która od lat zbiera liczne nagrody motoryzacyjne w dziedzinie bezpieczeństwa. Zaawansowana rzeźba bieżnika, innowacyjna struktura oraz nowoczesna mieszanka gumowa sprawiają, że opona dobrze prowadzi się nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Model ten jest cichy, wytrzymały i świetnie sprawdza się podczas dynamicznej jazdy. Alternatywnie możemy rozważyć wybór opon Goodyear UltraGrip Performance +, które również zbierają świetne recenzje, a przy tym cechują się wyższym indeksem nośności. Wybierając opony Goodyear, znacznie redukujemy ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu.