Jakie opony do MINI Cooper?

Cooper to najpopularniejszy model samochodów osobowych produkowanych pod brytyjską marką Mini. Marka ta jest obecnie częścią koncernu BMW. Cooper obok One i Cabrio to nazwy modelu Mini Hatch. Nazwa różni się od wariantu wyposażenia, na który finalnie się zdecydujemy. Mini Hatch, a co za tym idzie Mini Cooper, produkowany jest od 2001 roku. W ciągu dwóch dekad doczekał się trzech generacji. 
 
Przez wielu amatorów motoryzacji MINI Cooper uważany jest za idealne auto do miasta – zwłaszcza dla kobiet. Niezależnie od tego, na którą generację Coopera się zdecydujemy, warto zadbać o odpowiednie ogumienie. Pamiętajmy, że opony są jedynym elementem pojazdu mający bezpośrednią styczność z jezdnią. Jakie opony do MINI Cooper wybrać?
 

MINI Cooper - jaki rozmiar opon?

W zależności od tego, na jaki rodzaj wyposażenia i generację MINI Coopera się zdecydujemy, możemy trafić na model, który fabrycznie był wyposażony w ogumienie w rozmiarze 135/70 R15, 145/65 R15, 175/55 R15, 195/65 R15, lub 195/55 R16. Informację na temat kompatybilnego rozmiaru opon znajdziemy m.in. w instrukcji obsługi pojazdu lub w autoryzowanym serwisie marki. Poza rozmiarem warto zwrócić uwagę na samą jakość opon – zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na zakup ogumienia całorocznego.
 

Opony zimowe do MINI Cooper

Wielu posiadaczy MINI Coopera decyduje się na montaż zimowego ogumienia Bridgestone Blizzak LM005. Opony te od dawna notują świetne wyniki podczas międzynarodowych testów bezpieczeństwa oraz cieszą się renomą zarówno zwykłych kierowców, jak i specjalistów. Blizzak LM005 doskonale wgryza się w śnieg i błoto pośniegowe, zapewniając świetną trakcję nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Jest to jedna z nielicznych opon zimowych, która może się pochwalić najwyższym odznaczeniem unijnym w zakresie hamowania na mokrych nawierzchniach. W testach bezpieczeństwa bardzo dobrze wypada także Goodyear Ultra Grip 9+. Dzięki kierunkowemu bieżniki, ogumienie to świetnie zachowuje się podczas pokonywania zakrętów oraz codziennych manewrów drogowych. Opona ta jest wytrzymała i odporna na wahania temperatur. To świetny wybór dla kierowców, dla których bezpieczeństwo i komfort jest najważniejsze. 
 

Opony letnie do MINI Cooper

W ofercie Goodyeara znajdziemy także świetnej klasy opony letnie. Goodyear Efficientgrip Compact to ogumienie premium charakteryzujące się doskonałymi osiągami. Nowoczesna rzeźba bieżnika sprawia, że opona zużywa się w sposób równomierny. Goodyear to jeden z największych koncernów oponiarskich na świecie. Dekady doświadczeń, niezliczone testy oraz nowoczesne technologie sprawiają, że ogumienie tego producenta charakteryzuje się doskonałą jakością. Model Efficientgrip Compact cechuje się świetnymi właściwościami jezdnymi – niezależnie od warunków atmosferycznych. Inną marką wartą uwagi jest Pirelli P1 Cinturato Verde. Włoscy inżynierowie skupili się nie tylko na redukcji oporów toczenia i wzmocnieniu konstrukcji samej opony, ale także położyli szczególny nacisk na parametry bezpieczeństwa. Ogumienie Pirelli P1 Cinturato Verde montowane jest jako fabryczne wyposażenie wielu topowych samochodów osobowych.