Jakie opony do Opel Mokka?

Opel Mokka to miejski crossover produkowany od 2012 roku. Jest to bezpośredni konkurent takich modeli jak Nissan Juke, Mazda CX-3 czy Honda HR-V. Jego pierwsza generacja została zaprezentowana podczas targów motoryzacyjnych w Genewie i była produkowana przez blisko 7 lat zarówno w fabrykach europejskich, jak i azjatyckich. W 2020 roku Opel Mokka doczekał się drugiej odsłony i szybko zyskał popularność w wielu krajach europejskich. Właściciele tego modnego crossovera często zastanawiają się, jakie ogumienie do niego dobrać. Co oferuje nam rynek oponiarski?
 

Opel Mokka - jaki rozmiar opon

Przy konstruowaniu Mokki fabrycznie wykorzystuje się opony w rozmiarze 205/70 R16. Nie jest to jednak jedyny rozmiar pasujący do tego modelu. Opcjonalnie stosuje się także ogumienie w rozmiarze 195/70 R16, 215/65 R16, 215/60 R17, jak również 215/55 R18 i 225/45 R19. To, z jakich zamienników opon możemy skorzystać, zależy od generacji naszego pojazdu oraz opcji wyposażenia, którą wybraliśmy. Informacje na ten temat możemy zaczerpnąć w autoryzowanym serwisie Opla lub w instrukcji obsługi pojazdu. Jeśli aktualny rozmiar opon jest dla nas odpowiedni - możemy go sprawdzić na bocznej ściance zamontowanej opony.
 

Jakie opony do Opel Mokka wybrać?

Z zakupem opon sezonowych do Opla Mokki nie powinniśmy mieć większego problemu. Na rynku dostępna jest bowiem całą gamę modeli, które różnią się od siebie właściwościami jezdnymi i oczywiście ceną. W segmencie premium na uwagę zasługuje na pewno letni model Goodyear Efficientgrip Performance. Opony te cechują się nie tylko wysokimi indeksami nośności i prędkości, ale także niskimi oporami toczenia. Szeroki rowki bieżnika ponadto doskonale odprowadzają wodę spod kół, zapewniając nam przyczepność w każdych warunkach pogodowych. Świetne parametry opony potwierdza nie tylko etykieta unijna, ale również wyniki testów bezpieczeństwa prowadzone rokrocznie przez topowe automobilkluby. Jeśli szukamy nieco tańszego ogumienia, które jednocześnie charakteryzuje się doskonałą przyczepnością - warto zwrócić uwagę na opony Uniroyal RainSport 5. Ogumienie to zapewnia pewne prowadzenie nawet podczas ulewnego deszczu, a dzięki innowacyjnemu bieżniki i zastosowaniu nowoczesnej mieszanki gumowej, model ten cechuje się wydłużoną żywotnością i wytrzymałością. To bez wątpienia jedna z najlepszych opon  w segmencie klasy średniej.
 
Wśród opon zimowych eksperci polecają natomiast ogumienie Michelin Pilot Alpin 5. Ponad 130 lat doświadczenia tego francuskiego producenta zaowocowało stworzeniem modelu, który świetnie radzi sobie zarówno podczas marznącego deszczu, jak i podczas opadów śniegu. Michelin dzięki zastosowaniu najnowszych technologii stworzył oponę cichą, wytrzymałą, a przy tym dającą poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Kierowcy stawiający na nieco bardziej ekonomiczne rozwiązania powinni wziąć z kolei pod uwagę kupno opon Falken Eurowinter HS01 SUV. Falen to japońska marka należąca do koncernu Sumitomo, która skupia się na produkcji opon charakteryzujących się najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Model ten dobrze sobie radzi w trudnych warunkach pogodowych, a mieszanka gumowa dobrze znosi zmienne temperatury, zachowując swoje właściwości nawet podczas naprawdę mroźnej zimy. Jest to doskonała opona na polskie warunki pogodowe.