Jakie opony do Opel Meriva?

Marki Opel nie trzeba nikomu szczególnie przedstawiać. Jest to niemiecki producent samochodów osobowych, sportowych i dostawczych działający od ponad 160 lat. Obecnie jest on częścią międzynarodowego koncernu Stellantis. Jednym z modeli cieszących się popularnością na polskich drogach jest Opel Meriva - miejski samochód osobowy typu minivan produkowany w latach 2003-2017. Jako że na rynku dostępne są już tylko używane modele, przy zakupie pojazdu warto zadbać o jego szczegółowy przegląd oraz wymianę ogumienia, które zagwarantuje nam komfortową i bezpieczną jazdę. Które opony do Opla Merivy są warte uwagi?
 

Opel Meriva - jaki rozmiar opon?

Producent przy produkcji Merivy fabrycznie wykorzystywał ogumienie w rozmiarze 185/60 R15 i 205/45 R17. Opcjonalnie możemy jednak zamontować  także opony w rozmiarze 205/50 R16. Pamiętajmy, że dobór prawidłowego rozmiaru opon jest niezwykle ważny dla naszego bezpieczeństwa. Jeśli nie mamy pewności, czy opony zamontowane w naszym pojeździe na pewno są prawidłowo dopasowane, warto informację tę zweryfikować u źródła - w autoryzowanym serwisie marki lub w instrukcji obsługi pojazdu. 
 

Jakie opony do Opel Meriva wybrać?

Opony letnie do Opel Meriva są dostępne u większości sprzedawców ogumienia. Warto jednak wybrać sprawdzonego dystrybutora, oferującego szeroki wachlarz produktów. Wśród opon letnich na wyróżnienie zasługuje m.in. Continental UltraContact. Model ten charakteryzuje się wysokimi indeksami nośności i prędkości, a przy tym świetnie radzi sobie podczas hamowania na mokrej nawierzchni. Producent zadbał także, aby możliwie jak najbardziej zminimalizować opory toczenia, dzięki czemu jazda na tych oponach jest nie tylko ekologiczna, ale i ekonomiczna. Wyprofilowane lamele dobrze odprowadzają wodę spod kół oraz zapewniają stabilność podczas pokonywania zakrętów, a wykorzystanie wzmocnionej mieszanki gumowej podczas produkcji sprawia, że opona jest odporna na uszkodzenia. Jeśli poszukujemy czegoś nieco tańszego - warto sięgnąć po ogumienie Dębica Presto HP 2. Model ten wyposażony jest w asymetryczny bieżnik, dzięki czemu oferuje doskonały stosunek ceny do jakości. Z oponami Dębica nie musimy się przesadnie martwić wystąpieniem zjawiska aquaplaningu, dzięki czemu jazda samochodem jest bezpieczna i komfortowa nawet w deszczowe dni. 
 
Jeśli chodzi natomiast o opony zimowe do Opel Meriva, warto sięgnąć po ogumienie z wyższej półki. Dlaczego? Otóż pogoda w naszym kraju jest niezwykle kapryśna i nie raz zdarzają się tygodnie, w których po fali siarczystych mrozów i opadach śniegu, przychodzi odwilż i roztopy. Jednym z polecanych modeli przez kierowców jest Yokohama BluEarth-Winter V906. Te japońskie opony świetnie radzą sobie w niezależnych testach bezpieczeństwa, prowadzonych przez największe niemieckie automobilkluby, a przy tym spełniają wszelkie restrykcyjne wymagania unijne, dotyczące opon zimowych. Zakup opon Yokohama to inwestycja w komfort i bezpieczeństwo jazdy w każdych warunkach pogodowych.