Jakie opony do Hyundai Bayon wybrać?

Crossovery klasy miejskiej to coraz popularniejszy segment samochodów osobowych. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie pojazdy o większych gabarytach, jednak klasyczne SUV-y są dla nich zbyt duże. Nic więc dziwnego, że wielu producentów stale rozszerza swoją ofertę crossoverów. Wśród nich jest także południowokoreańska marka Hyundai, która nie tak dawno temu rozpoczęła sprzedaż modelu Hyundai Bayon. 
 
Ten crossover został zbudowany typowo z myślą o rynku europejskimi. Jest to najmniejszy i najtańszy crossover oferowany w Europie przez południowokoreańskiego producenta. Chcąc cieszyć się maksymalnym poczuciem bezpieczeństwa i komfortem jazdy, musimy zadbać o odpowiednie ogumienie. Jakie opony do Hyundai Bayon wybrać?
 

Hyundai Bayon - rozmiar opon

Rozmiar opon do Hyundaia Bayon może różnić się w zależności od wyposażenia, na jakie się zdecydujemy. Najczęściej są to jednak opony w rozmiarze 185/65R15, 195/55R16, 205/55R17. Fabryczny rozmiar ogumienia możemy znaleźć w instrukcji obsługi pojazdu. Dane na temat rozmiaru ogumienia możemy pozyskać również z obecnie zamontowanych opon. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto porozmawiać na ten temat ze specjalistami autoryzowanego serwisu Hyundai lub z doświadczonymi sprzedawcami opon. Dobór prawidłowych opon jest niezwykle ważny nie tylko dla zachowania wysokich osiągów w trakcie jazdy, ale także dla naszego bezpieczeństwa.
 

Opony zimowe do Hyundai Bayon

Południowokoreański producent, projektując model Hyundai Bayon, zadbał o to, aby europejczycy nie mieli problemu ze znalezieniem pasujących do niego opon. Dzięki zastosowaniu popularnego rozmiaru na rynku mamy dostępne dobrej jakości opony w różnych przedziałach cenowych. Wśród opon zimowych klasy ekonomicznej, na wyróżnienie na pewno zasługuje Dębica Frigo HP2. Ta ekonomiczna opona produkowana w Polsce cechuje się stosunkowo niskimi oporami toczenia, a także dobrze zachowuje się podczas hamowania na mokrej nawierzchni. Specjalnie zaprojektowany bieżnik zwiększa przyczepność opony podczas manewrów oraz redukują ryzyko pojawienia się zjawiska aquaplaningu. Jeśli natomiast poszukujemy zimowych opon klasy premium - nasze oczy powinny zwrócić się ku fińskiemu producentowi. Nokian WR D4 to ogumienie od lat polecane przez najwierniejszych fanów motoryzacji. Dzięki testom w surowych, skandynawskich warunkach możemy być pewni, że opona świetnie się spiszę nawet podczas nagłych ataków ostrej zimy. Model ten od lat jest polecany w szeregach niezależnych testów bezpieczeństwa. Opony te nie tylko dobrze radzą sobie w trudnych warunkach atmosferycznych, ale także cechują się nadzwyczajną żywotnością. 
 

Opony letnie do Hyundai Bayon

Nokian zadbał również o swoją letnią kolekcję. Model Wetproof został opracowany przez fińskich inżynierów z myślą o zmiennym klimacie Europy środkowej. Ogumienie to zapewnia doskonałą stabilizację podczas jazdy, a także pozwala rozwinąć pełnię motoryzacyjnych możliwości Hyundaia. W klasie średniej z kolei polecane są opony Uniroyal RainSport 5. Opony te może nie charakteryzują się najniższymi oporami toczenia, jednak jeśli chodzi o hamowanie na suchej i mokrej nawierzchni nie mają w swoim przedziale cenowym równych. Opony Uniroyal zapewniają pewne i bezpieczne prowadzenie pojazdu, a także cechują się doskonałą żywotnością. Z tej przyczyny producenta udziela na ten model aż 7 lat gwarancji.