Jakie opony do Nissan Juke?

Crossovery cieszą się w Polsce sporą popularnością. Dzieje się tak za sprawą faktu, że ten rodzaj samochodów łączy w sobie elementy różnych rodzajów nadwozia z cechami stylistycznymi SUV-ów. Jednym z modeli, które wzbudza spore zainteresowanie polskich kierowców, jest Nissan Juke. Samochód ten po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowany na Geneva Motor Show w 2009 roku. W 2019 roku zaprezentowana została druga generacja tego modelu. Jeśli chcemy cieszyć się pełnymi osiągami oferowanymi przez tego japońskiego producenta, musimy zadbać o odpowiednie ogumienie, które poradzi sobie ze zmiennymi, europejskimi warunkami atmosferycznymi. Jakie opony do Nissan Juke wybrać?
 

Nissan Juke - jaki rozmiar opon?

W zależności od generacji oraz rodzaju wyposażenia Nissan przy produkcji modelu Juke stosuje opony w rozmiarze 205/60 R16, 215/55 R17 i 225/45 R18. Pamiętajmy, aby nie stosować opon w rozmiarze innym niż tym, wskazanym przez producenta. Dlaczego? Zamontowanie ogumienie w niewłaściwym rozmiarze może spowodować nie tylko uszkodzenie pojazdu, ale także doprowadzić do licznych, niebezpiecznych sytuacji na drodze. 
 

Opony letnie do Nissan Juke 

Na rynku motoryzacyjnym znajdziemy wiele opon, które świetnie sprawdzają się podczas jazdy Nissan Juke. Jeśli szukamy opon letnich klasy premium, swoją uwagę warto skierować ku modelowi Dunlop SP Sport Bluresponse. Asymetryczna rzeźba bieżnika, aerodynamiczny kształt i innowacyjna mieszanka gumowa sprawiają, że opon doskonale radzi sobie w europejskich warunkach pogodowych. Niestraszny jej zarówno upał, jak i ulewny deszcz. Nic dziwnego, że model ten zdobywa świetne recenzje podczas niezależnych testów bezpieczeństwa. Jeśli szukamy opon w nieco niższej cenie, warto rozważyć zakup ogumienia Dębica Presto HP 2. Opony te charakteryzują się doskonały stosunkiem ceny do jakości i są szczególnie polecane osobom, które samochód wykorzystują do codziennych podróży miejskich. Dębica to polska marka wchodząca w skład amerykańskiego koncernu Goodyear, dzięki czemu ma stały dostęp do najnowszych technologii. To pozwala jej tworzyć z kolei świetne opony w naprawdę korzystnej cenie. 
 

Opony zimowe do Nissan Juke

W ofercie Dębicy znajdziemy również ogumienie zimowe. Model Frigo HP 2 zapewnia krótką drogę hamowania na śniegu i błocie pośniegowym oraz gwarantuje przyczepność podczas pokonywania zakrętów. Dzięki zaawansowanej rzeźbie bieżnika opona dobrze odprowadza wodę i śnieg spod kół, dzięki czemu nie musimy obawiać się powstania zjawiska aquaplaningu. Opona ta szczególnie dobrze sprawdza się w miejskich warunkach. Jeśli zależy nam na wysokich osiągach i nie godzimy się w kwestii motoryzacji na żadne kompromisy, warto wybrać model Nokian WR Snowproof. Jest to jedna z najlepszych opon zimowych dostępnych na naszym rynku. Nokian do fiński producent, który wszystkie swoje opony testuje w surowych, skandynawskich warunkach. To właśnie dlatego, możemy być pewni, że ogumienie dobrze będzie sobie radziło na drodze, nawet gdy zaskoczy nas niezwykle mroźna - jak na polskie warunki - zima.