Jakie opony do Nissan Micra?

Nissan Micra to jeden z najpopularniejszych modeli w portfolio tego japońskiego producenta. Produkowany jest już od blisko czterdziestu lat i przez ten czas doczekał się aż pięciu generacji, z czego ostatnia z nich została opracowana i produkowana z myślą wyłącznie o Europie. Jej produkcja odbywa się we francuskiej fabryce Nissana i jest ona bezpośrednim konkretem dla takich marek jak Toyota Yaris, Skoda Fabia czy Renault Clio. Niezależnie od tego, którą generację Nissana Micry posiadamy, jeśli chcemy przez lata cieszyć się komfortową i bezawaryjną jazdą - warto pomyśleć o odpowiednim ogumieniu. Które modele są szczególnie polecane?
 

Nissan Micra - jaki rozmiar opon?

Nissan do produkcji Micry fabrycznie wykorzystuje opony o rozmiarze 155/70 R13, 165/70 R14, 165/60 R14, 175/60 R15. Skąd taka duża rozbieżność? Wszystko zależy bowiem od tego, na zakup której generacji pojazdu się finalnie zdecydujemy. Znaczenie ma również wersja wyposażenia. Opon nie należy kupować na ślepo. Musimy mieć pewność, że zakupiony komplet ogumienia jest kompatybilny z naszym pojazdem. Źle dobrane opony mogą doprowadzić do uszkodzenia pojazdu lub - co gorsza - mogą być przyczyną wypadku samochodowego, który będzie zagrażał naszemu życiu lub zdrowiu. 
 
Informacje na temat rozmiaru kół znajdziemy w instrukcji obsługi pojazdu lub na ściance opony z aktualnie założonego kompletu. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego, jaki rozmiar opon wybrać - możemy również skorzystać z porady autoryzowanego serwisu sprzedaży. 
 

Jakie opony do Nissan Micra wybrać?

Z racji tego, że Nissan Micra to niezwykle popularny model na rynku znajdziemy opony do niego w każdym budżecie. Zwróćmy jednak uwagę na opinie dotyczące danych modeli. Jeśli stoimy przed zakupem opon zimowych do Nissana Micra, dobry rozwiązaniem będzie wybór ogumienia Goodyear Ultra Grip 9+. To doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie rozwiązania z najwyższej półki. Model ten spełnia wszelkie restrykcyjne normy europejskie dotyczące opon zimowych. Potwierdzają to także niezależne testy bezpieczeństwa corocznie przeprowadzane przez największe niemieckie automobilkluby. Goodyear Ultra Grip 0+ w ubiegłym roku świetnie wypadł zarówno w testach Auto Bild, TCS, jak i ADAC. Jeśli poszukujemy rozwiązań nieco bardziej ekonomicznych, dobrym rozwiązaniem będzie zakup opon Barum SnoVanis 2. Jest to submarka należąca do koncernu Continental, oferująca dobrej klasy rozwiązania motoryzacyjne w rozsądnej cenie. Opona ta dobrze radzi sobie w niskich temperaturach oraz na mokrej nawierzchni. To dobry wybór dla kierowców, którzy na co dzień poruszają się głównie po miejskich, odśnieżonych ulicach.
 
Jeszcze większy wybór opon mamy wśród ogumienia letniego. Opony letnie do Nissana Micra dostępne są niemal we wszystkich renomowanych sieciach sprzedaży. W segmencie ekonomicznym na uwagę zasługuje model Dębica Passio 2. Ten polski producent jest częścią amerykańskiego koncernu Goodyear, dzięki czemu oferuje nowoczesne rozwiązania w naprawdę korzystnych cenach. Opona pozwala na oszczędną i bezpieczną jazdę po polskich drogach i świetnie wpisuje się w zmienny środkowoeuropejski klimat. Jeśli zależy nam, aby opona zachowywała najwyższe właściwości jezdne podczas ulewnego deszczu, a także jesienią - warto rozważyć zakup opon Bridgestone Turanza T005. Model ten charakteryzuje się bieżnikiem najnowszej generacji, doskonałymi parametrami jezdnymi, a dzięki zastosowaniu najnowszej technologii opona dobrze odprowadza wodę spod kół, zachowując przy tym świetne opory toczenia. To bez wątpienia jeden z liderów segmentu premium, który wzbudza duże zainteresowanie wśród kierowców.