Jakie opony do Vauxhall Astra?

Vauxhall Motors to brytyjski producent samochodów osobowych, działający na rynku motoryzacyjnym od ponad 150 lat. Obecnie jest częścią międzynarodowego koncernu Stellantis. To właśnie pod tą marką sprzedawane są pojazdy Opel na terenie Wielkiej Brytanii. Vauxhall Astra to zatem nic innego jak dobrze znany w Polsce Opel Astra. Co warto wiedzieć o tym pojeździe?
 
Opel Astra to kompaktowy samochód osobowy produkowany od 1991 roku. W 2022 seria doczekała się szóstej generacji. Na polskich drogach pojazdy Vauxhall Astra to w większości przypadkach używane, importowane samochody z Wielkiej Brytanii. W związku z tym, że pogoda w naszym klimacie bywa naprawdę kapryśna, warto zadbać o odpowiednie ogumienie, dzięki czemu jazda Vauxhall Astra będzie komfortowa i bezpieczna. 
 

Vauxhall Astra - jaki rozmiar opon wybrać?

W związku z tym, że w ciągu ostatnich trzech dekad Opel Astra był sprzedawany w licznych opcjach wyposażenia oraz w różnych generacjach - lista rozmiarów opon fabrycznie wykorzystywanych przy produkcji Astry robi wrażenie. W zależności od rocznika były to opony w rozmiarze 165/70 R14, 175/70 R14, 185/60 R14, 185/65 R14, 185/65 R15,  a także 195/60 R15, 195/65 R15, 205/50 R16, 205/55 R16, 215/40 R17, 225/40 R18.
 

Jakie opony do Vauxhall Astra wybrać?

Opony letnie do Vauxhall Astra dostępne są w większości salonu oponiarskich. Opel Astra to w końcu jeden z najpopularniejszych samochodów w Polsce. Na które modele warto zwrócić uwagę? Continental EcoContact 6 to jedna z najlepszych opon w swojej klasie. Rzadko się bowiem zdarza ogumienie, które w unijnej kwalifikacji zarówno w kategorii oporów toczenia, jak i hamowania na mokrej nawierzchni zdobywa najwyższą kategorię. Nowoczesny design bieżnika sprawia, że opona dobrze zachowuje się podczas jazdy na każdym typie nawierzchni, a specjalna mieszanka gumowa jest odporna na zmienne temperatury. Jeśli szukamy czegoś nieco tańszego, warto rozważyć zakup Uniroyal RainExpert 5. Opony te charakteryzują się doskonały stosunkiem ceny do jakości, zapewniając kierowcom komfort i bezpieczeństwo podczas codziennych podróży. Choć opona ta wykazuje nieco wyższe opory toczenia niż wspomniany wcześniej Continental, to nadal świetnie zachowuje się na mokrych nawierzchniach oraz cechuje się niebywałą wytrzymałością.
 
Jeśli chodzi o opony zimowe do Vauxhall Astra, w ofercie Continentala znajdziemy model Continental VanContact Winter. Opony te świetnie radzą sobie w każdych warunkach pogodowych – wszystko to dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii. Jakość i bezpieczeństwo ogumienia potwierdzają liczne niezależne testy, przeprowadzone przez największe europejskie automobilkluby. Opony te świetnie wgryzają się w śnieg, dobrze odprowadzają wodę spod kół, a także zapewniają komfortową jazdę na każdym typie nawierzchni. Inną europejską marką, na którą warto zwrócić uwagę, jest Pirelli Cinturato Winter 2. Dzięki adaptacyjnym lamelom i nowoczesnej mieszance gumowej ta włoska opona zachowuje się wzorowo zarówno podczas jesiennych przymrozków, zimowych zamieci, jak i w trakcie wiosennych roztopów. 

Zobacz tutaj, jeśli szukasz opon do samochodów Vauxhall -> https://www.oponyprofi.pl/opony-do/vauxhall