Jakie opony do Hyundai IONIQ wybrać?

W ostatnich latach elektryfikacja branży motoryzacyjnej nabrała tempa. Coś, co jeszcze jakiś czas temu wydawało się tylko technologiczną nowinką, dziś staje się naszą codziennością. Coraz częściej słyszymy informacje o tym, że wybrane koncerny motoryzacyjne planują wycofanie z oferty pojazdów napędzanych silnikami spalinowymi, a pojedyncze rządy już wyznaczyły daty graniczne użytku takich pojazdów. 
 
Nic więc dziwnego, że wszystkie topowe przedsiębiorstwa samochodowe intensywnie rozbudowują w swoim portfolio segment samochodów hybrydowych i elektrycznych. Przykładem może być Hyundai IONIQ, czyli elektryczny i hybrydowy samochodów osobowy klasy kompaktowej czy jego następca w formie crossovera klasy średniej - Ioniq 5, który swoją premierę miał na początku 2021 roku. Skupmy się jednak na pierwowzorze, który na razie cieszy się na polskich drogach większą popularnością. Jeśli chcemy cieszyć się maksymalnymi osiągami, musimy pamiętać o odpowiednim ogumieniu. Jakie opony do Hyundai IONIQ wybrać?
 

Hyundai IONIQ - rozmiar opon

W przypadku Hyundaia IONIQ Liftback w pierwszej kolejności powinniśmy wybrać opony o rozmiarze 205/55 R16. Jako zamiennik dobrze sprawdzi się także ogumienie w rozmiarze 225/45 R17, 215/40 R18, 215/35 R19, choć wszystko zależy oczywiście od wybranego wyposażenia. Prawidłowy dobór rozmiaru opon jest niezwykle ważny dla naszego bezpieczeństwa, dlatego warto upewnić się w instrukcji obsługi pojazdu co do tego, jakie opony wybrać. Jeśli z jakichś przyczyn nie możemy tego zrobić - najlepszym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z autoryzowanym serwisem Hyundaia. Można także poprosić o poradę specjalistę ds. doboru opon. 
 

Opony zimowe do Hyundai IONIQ

Bridgestone Blizzak LM005 to jedne z najlepszych opon zimowych dostępnych na naszym rynku. Zapewniają one pełną kontrolę i bezpieczeństwo, nawet jeśli prowadzimy w naprawdę trudnych warunkach atmosferycznych. Ogumienie to świetne radzi sobie zarówno na zaśnieżonej, oblodzonej, jak i mokrej nawierzchni. Niezależne teksty niejednokrotnie udowadniały, że w przypadku przyczepności na mokrej nawierzchni jest to opona najwyższej klasy. Wszystko dzięki autorskiej rzeźbie bieżnika oraz oryginalnemu kształtowi rowków. Nowoczesna mieszanka gumowa zapewnia oponie długą żywotność, a także sprawia, że opona dobrze się zachowuje nawet bardzo niskich temperaturach. Zwolennicy nieco bardziej ekonomicznych rozwiązań powinni sięgnąć natomiast po ogumienie Dębica Frigo HP2. Choć opony te nie charakteryzują się aż tak dobrą przyczepnością, jak wspomniany Bridgestone, to nadal nie ustępują one w jakości wielu innym oponom klasy premium. Dębica to polska marka należąca do amerykańskiego koncernu Goodyear. Przynależność do tak dużej motoryzacyjnej rodziny sprawia, że inżynierowie projektujący ekonomiczne opony Dębica, mogą korzystać ze wsparcia amerykańskich technologii na każdym etapie produkcji.
 

Opony letnie do Hyundai IONIQ

W klasie średniej opon letnich na wyróżnienie na pewno zasługuje natomiast Hankook Ventus Prime3 K125. Ogumienie tej marki co prawda nie charakteryzuje się najniższymi oporami toczenia, jednak jeżeli chodzi o przyczepność podczas hamowania zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchnie - nie ma w swojej klasie sobie równych. Opona ta charakteryzuje się wysokim indeksem prędkości, a także całkiem niezłym indeksem nośności. Nic więc dziwnego, że producent zapewnia dożywotnią gwarancję na wszelkie wady fizyczne powstałe z przyczyn tkwiących w oponach. Z opon premium natomiast warto zwrócić uwagę na model Goodyear Efficientgrip Performance 2. Opony te charakteryzują się długą żywotnością, świetną przyczepnością podczas hamowania na mokrych nawierzchniach, a także niskimi oporami toczenia, co wpływa z kolei na ekonomikę jazdy. Innowacyjny bieżnika zapewnia komfort i bezpieczeństwo nawet podczas pierwszych jesiennych przymrozków.