Jakie opony do Skody Karoq wybrać?

Skoda Karoq to jeden z SUV-ów produkowanych masowo pod znaną, czeską marką. Model został pierwszy raz zaprezentowany w 2017 roku w Sztokholmie. Skoda Karoq charateryzuje się kompaktowymi wymiarami. Czasem nazywany jest mniejszym bratem modelu Kodiaq, który zadebiutował rok wcześniej. Posiadając wóz tej klasy, warto zwrócić uwagę na zakup odpowiedniego ogumienia. Nie chcemy przecież przez nieuwagę uszkodzić naszego nowego SUV-a. Jakie opony do Skody Karoq wybrać?
 

Skoda Karoq - rozmiar opon

W przypadku Skody Karoq, zwykle fabrycznie montowane są opony w rozmiarze 215/60/R16. W zależności od wersji i wyposażenia, na które się zdecydujemy, opcjonalnie możemy założyć takż
e opony w rozmiarach 215/55/R17, 215/50/R18, 235/40/R19. Jeśli mamy wątpliwości co do rozmiaru opon pasujących do naszego auta, możemy sprawdzić z boku opony, jaki rozmiar użytkujemy obecnie. Dobrym pomysłem jest także kontakt ze specjalistą. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że opony, których użyjemy są odpowiednio dopasowane do naszego pojazdu. 
 

Opony zimowe do Skoda Karoq

Bridgestone Turanza T001 to jedna z najpopularniejszych opon stosowanych w Skodzie Karoq. Model ten od blisko 10 lat jest polecany w testach TCS, ADAC czy ÖAMTC. Opona ta cechuje się niezwykle długą żywotnością i odpronością na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto dzięki specjalnie zaprojektowanemu bieżnikowi zapewnia stałe poczucie bezpieczeństwa i komfort jazdy, niezależnie od warunków atmosferycznych na drodze. Ponadto producent zwrócił uwagę na ekologiczny aspekt jazdy. Niskie opory toczenia zapewniają większą efektywność spalania paliwa. Jeśli celujemy w nieco tańsze opony - dobrym rozwiązaniem będzie model Dębica Presto UHP 2. Producent zapewnia aż 5 lat gwarancji od daty produkcji, a także niezwykle wysoki indeks prędkości - max 270 km/h! Opony te z pewnością docenią kierowcy, ceniący sobie dynamiczny styl jazdy. Choć model znajdziemy w segmencie ekonomicznym, charakteryzuje się on świetną przyczepnością zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni. To dobre rozwiązanie do osób, które cenią sobie dobry stosunek jakości do ceny!
 

Opony letnie do Skoda Karoq

Pozostając w segmencie ekonomicznym, w przypadku opon letnich nie można pominąć modelu Kormoran Road Performance. Opony te, zostały zaprojektowane z myślą o europejskich, letniej pogodzie. Zapewniają dynamiczną jazdę na suchej nawierzchni i bezpieczną na mokrej drodze. Mieszanka gumowa na bazie krzemionki pozwala eksploatować opony naprawdę długo. 
Dunlop SP Sport Bluresponse na pewno zadowoli za to wszystkich miłośników ogumienia klasy premium. Opona już od niemal dekady jest polecana w testach Auto Bild, TCS czy ADAC. Model ten wyróżnia przede wszystkim rzeźba bieżnika, która pozwala wyciągać z opony 100% możliwości, zapewniając przy tym krótką drogę hamowania zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni. Co ważne, ogumienie Dunlop charakteryzuje się świetną przyczepnością, a także stosunkowo niskimi oporami toczenia, co znacznie wpływa na ekonomikę jazdy.