Jakie opony do Nissan Qashqai?

Nissan Qashqai to modny crossover, który przebojem podbił serca wielu fanów motoryzacji w całej Europie. Także w Polsce seria ta cieszy się sporą popularnością - w ubiegłym roku samochód ten znalazł się na liście 30 najchętniej kupowanych modeli. Nissan Qashqai I został po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu w 2006 roku. Od tego czasu marka zaprezentowała już trzy generacje modelu. Premiera ostatniego miała premierę w 2021 roku.
 
Jednym z elementów, o który szczególnie powinniśmy dbać w samochodzie, jest wybór odpowiedniego ogumienia. Pamiętajmy, że opona jest jedynym elementem pojazdu, który ma bezpośredni kontakt z jezdnią, dlatego warto wybrać egzemplarze, które spełnią nasze oczekiwania i zapewnią nam bezpieczną oraz komfortową jazdę.  
 

Nissan Qashqai - jaki rozmiar opon?

Standardowo przy produkcji Nissana Qashqai Japończycy stosują opony w rozmiarze 215/65 R16. Opcjonalnie możemy wybrać także opony w rozmiarze 215/60 R17. Informacje na temat rozmiaru opony znajdziemy na bocznej ściance aktualnie zamontowanego modelu, w instrukcji obsługi pojazdu lub w autoryzowanym serwisie producenta. Możemy także skorzystać z porady specjalistów ds. sprzedaży w renomowanych serwisach oponiarskich - zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych.
 

Jakie opony do Nissan Qashqai wybrać?

Opony letnie do Nissan Qashqai znajdziemy w większości salonach oponiarskich. Jeśli chcemy cieszyć się maksymalnym komfortem jazdy oraz poczucie bezpieczeństwa, nie warto sięgać po tańsze, azjatyckie zamienniki opon. Ogumieniem, które świetnie spełnia swoją funkcję podczas codziennej jazdy, jest Continental PremiumContanct 6. Jest to opona klasy premium, która dzięki zastosowaniu najnowszej technologii zapewnia wysokie osiągi oraz niebywałą wytrzymałość. W porównaniu do poprzedniej generacji Continental położył szczególny nacisk na redukcję hałasu zewnętrznego oraz opory toczenia. Producent zadbał także, aby opona ta była jeszcze wytrzymalsza od swojej poprzedniczki. To doskonały wybór dla kierowców, którzy podczas jazdy nie uznają żadnych kompromisów. Co ważne, dzięki autorskiemu projektowi bieżnika - opona ta dobrze odprowadza wodę spod kół, dzięki czemu zapewnia lepsze prowadzenie nawet podczas ulewnego deszczu. 
 
Jeśli chodzi natomiast o opony zimowe do Nissan Qashqai, warto zwrócić uwagę na modele typu Goodyear UltraGrip Performance+. Ogumienie to cechuje się doskonałymi właściwościami jezdnymi zarówno podczas opadów deszczu, jak i śniegu. Ponadto zapewnia stabilne i komfortowe prowadzenie nawet przy niskich temperaturach, a zaawansowana mieszanka wykorzystana przy produkcji tego modelu zapewnia ochronę przed uszkodzeniami czy zmiennymi temperaturami. Co ważne, opona ta dobrze radzi sobie także podczas jazdy na oblodzonej nawierzchni. Alternatywą dla tego modelu może być Continental VanContact Winter. Model ten świetnie radzi sobie podczas niezależnych testów bezpieczeństwa, w związku z czym możemy być pewni, że zapewni nam komfort i spokój jazdy w każdych warunkach pogodowych.