Jakie opony do Skody Superb wybrać?

Na szczęście decyzja o zakupie opon zimowych w naszym kraju jest coraz częstsza. Doceniamy zalety opon przystosowanych do użytkowania w warunkach zimowych, ale zazwyczaj przy wyborze konkretnego modelu opony nie wiemy, która opona jest dla nas najlepsza. Właściwa decyzja o wyborze opon zimowych może zapewnić bezpieczeństwo, przyjemność z jazdy i pewność ustalenia, co kupimy. W tym artykule pokażemy, na co warto zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji.

Skoda Superb - rozmiar opon

Rozmiar opon to podstawowa informacja o pojeździe, o której należy pamiętać. Rozmiar opony można znaleźć w kilku miejscach. Najłatwiej jest zlokalizować go z boku samej opony. Ponieważ rozmiar jest najczęściej wyszukiwaną informacją, zostanie ona wytłoczona dużą czcionką. Kompletny ciąg liczb przedstawiający rozmiar opony można znaleźć na głównym zdjęciu powyżej. Trzeba od razu powiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak rozmiar opony (cm).

Opony zimowe do Skoda Superb

Według ekspertów ADAC, w miarę zużywania się bieżnika opony zimowe tracą część swojej sezonowości. Ważne jest, aby zużyte opony zimowe nie wykazywały większych wad w porównaniu z oponami letnimi z małym bieżnikiem. Oznacza to, że przy pewnych założeniach użytkowanie takich opon latem może mieć znaczenie ekonomiczne i ekologiczne. Jednak przed podjęciem decyzji należy zdawać sobie sprawę z różnicy w porównaniu z nową oponą, a zwłaszcza ze znacznie gorszych właściwości jezdnych. Niektóre aspekty dotyczą również opon letnich z płytkim bieżnikiem. Przepisy wymagają, aby głębokość bieżnika opony wynosiła 1,6 mm, ale to zdecydowanie za mało, aby jechać z zalecaną prędkością w kałużach na drodze. Chociaż najlepsze nowe opony radzą sobie z emisją wody nawet przy prędkości 80-90 km / h, ten sam model z bieżnikiem 4 mm będzie jeździł na nartach wodnych w tym samym miejscu z prędkością ponad 60 km / h. Dlatego zaleca się jak najszybszą wymianę opon letnich, między innymi w sytuacji, gdy bieżnik ma około 3 mm, najpóźniej na 2-2,5 mm. W przypadku „opon zimowych” zaleca się ich wymianę w odległości 4 mm, czyli około połowy głębokości nowego rowka, co zaskoczyło wielu kierowców, których gramatyka „kończy się” na oponach zimowych latem.

Opony letnie do Skoda Superb

Zdefiniuj preferencje dotyczące opon i zdefiniuj warunki, w jakich opony są używane. Bo jeśli jeździmy głównie w zatłoczonych miastach w godzinach szczytu, najlepiej kupować opony, które zapewnią dobrą reakcję na pedał kierownicy i hamulca. Jeśli często jeździmy poza miasto, opony są ciche, jeżdżą równo, a opony z wolnym zużyciem bieżnika sprawdzą się normalnie na trasach bezśnieżnych iw trudnych warunkach miejskiego błota. Ponadto, jeśli lubisz szybko jeździć po krętych drogach lub terenach górskich, potrzebujesz opon zapewniających dobre prowadzenie. Określenie Twoich preferencji, stylu jazdy, oczekiwań i warunków użytkowania jest bardzo ważne dla naszej satysfakcji z wyboru w przyszłości. Poniżej znajduje się krótki przewodnik po wyborze opony oraz przykłady bieżników spełniających podane warunki. Wszystkie kwestie poruszone w pytaniu są ważne. Nakładanie się odpowiedzi stanowi podstawę podejmowania decyzji. Pamiętaj, ten przewodnik ma jedynie charakter poglądowy. Osiągi i właściwości jezdne każdej opony są zawsze wynikiem kompromisu. Żadna opona nie zachowa ciszy, trwałości, przyczepności i niskiego zużycia paliwa. Zakładamy, że znamy już rozmiar opon i zdecydowaliśmy się na nowy komplet opon zimowych.

Sprawdź opony do Skody Superb dostępne w sklepie Oponyprofi.pl -> https://www.oponyprofi.pl/opony-do/skoda/superb

Jakie opony do Skody Superb wybrać?

Ze względów bezpieczeństwa generalnie nie zaleca się używania opon zimowych latem. Ponadto, jeśli głębokość bieżnika opon zimowych przekracza 4 mm, nie ma sensu ich używać latem, ponieważ opony zimowe zużywają się znacznie szybciej latem niż opony letnie. Jeśli jednak alternatywą jest jazda na „łysych” oponach letnich lub starych oponach o nieznanym CV, w pewnych warunkach można rozważyć „wysłanie do końca” opon 4 mm w dobrym stanie.