Jakie opony do Lexusa CT?

Lexus CT to hybrydowy samochód osobowy klasy kompaktowej, który był produkowany w latach 2010-2022. Model ten szybko zyskał sympatię kierowców w całej Europie. Przypomnijmy, że marka Lexus to luksusowy brand należący do Toyoty, dlatego szczególnie chętnie decydowali się na niego miłośnicy japońskiej motoryzacji. Model CT był dostępny w kilku wersjach wyposażenia, m.in. Elite, Classic czy Elegance, które spełniały wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jeśli jesteśmy posiadaczami Lexusa CT i chcemy przez lata cieszyć się komfortową i bezpieczną jazdą, warto zainwestować w ogumienie, które spełnia odpowiednie parametry. Jakie opony do Lexusa CT wybrać?
 

Lexus CT - jaki rozmiar opon?

Przy produkcji Lexusa CT Japończycy przez lata korzystali z ogumienia w rozmiarze 195/65 R15. Opcjonalnie możemy także wybrać opony w rozmiarach 205/60 R15, 215/45 R17 oraz 205/55 R16. Pamiętajmy jednak, aby upewnić się, że wybrany rozmiar jest kompatybilny z naszym pojazdem. Jeśli posiadamy samochód prosto z salonu – informację tę możemy sprawdzić na bocznej ściance aktualnie zamontowanej opony. Jeśli natomiast dysponujemy pojazdem z drugiej ręki, warto się upewnić, czy założone opony są w prawidłowym rozmiarze. Informację na temat kompatybilnych rozmiarów opon znajdziemy m.in. w instrukcji obsługi pojazdu. 
 

Opony letnie do Lexusa CT

W kwestiach komfortu i bezpieczeństwa nie powinniśmy zgadzać się na żadne kompromisy. Z tego powodu warto wybierać ogumienie renomowanych marek, które podlegają przeróżnym testom zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak i drogowych. Spośród opon letnich na uwagę zasługuje m.in. Michelin Primacy 4. Rowki i lamele świetnie odprowadzają wodę spod kół, zapewniając przyczepność podczas deszczu. To także doskonały wybór dla osób oszczędnych. Opona ta charakteryzuje się bardzo dobrymi osiągami, jest wytrzymała i długowieczna. Ważnym atutem jest także jej cicha praca oraz niskie opory toczenia. Doskonałe właściwości jezdne przypadną do gustu niejednemu amatorowi motoryzacji. 
 

Opony zimowe do Lexusa CT

Dobrej klasy opona zimowa to najlepsza polisa ubezpieczeniowa, w jaką możemy zainwestować. Nie tylko chroni nasz pojazd przed uszkodzeniem, ale także redukuje ryzyko wystąpienia niebezpiecznych wypadków, podczas których narażone będzie nasze życie lub zdrowie. Z Lexusem CT doskonale współpracuje ogumienie Michelin Alpin 6. 130-letnie doświadczenie tego francuskiego producenta sprawia, że ogumienie tej marki doskonale sprawdza się w europejskich warunkach pogodowych. Najlepsi inżynierowie opracowali nie tylko innowacyjną rzeźbę bieżnika, ale także przez lata udoskonalili mieszankę gumową niemal do perfekcji. Dzięki temu model Alpin 6 dobrze wgryza się w śnieg i błoto pośniegowe, świetnie odprowadza wodę spod kół oraz jest niezwykle wytrzymały na uszkodzenia. Bezwątpienia jest to jedna z najlepszych opon zimowych klasy premium dostępnych na naszym rynku.